Jak vybrat šaty do tanečních?

Nastal nám podzim a s ním i sezóna tanečních a plesů. V Čechách se plesy a taneční události těší nebývalému zájmu, takže možná i vy už pokukujete po večerních šatech. V tomto článku se zaměříme na výběr šatů do tanečních a na ples, tak aby splňovaly jak etiketu, tak praktičnost. Zde je 5 tipů od nás pro výběr šatů do tanečních.

 

1) Jakou zvolit délku šatů?

Mnoho žen stále volí na ples příliš krátké šaty. Dopouští se tak nejen přešlapu, co se etikety týče, ale zároveň je tu i riziko, že při nějaké odvážnější taneční kreaci ukážou "trochu víc" než by chtěly. Vyhněte se proto ultra krátkým šatům, ve kterých už  obchodě máte strach, že když se sehnete, tak se vám šaty vyhrnou. Délka šatů by měla být aspoň lehce nad kolena, ideální budou šaty po kolena a delší. Zvláště na slavnostní příležitost, jakou je prodloužená v tanečních volte bezpodmínečně šaty dlouhé až na zem. A ještě jedna rada k délce dámy, zkoušejte šaty v botách, ve kterých budete tančit, je to obzvláště nutné hlavně u dlouhých šatů. Ať pak "nevymetáte" šaty sál, nebo naopak ať vám netrčí spodnička nad kotníky. 

 

Needle-Thread-Floral-Organza-Dress3

Ideální délka šatů na běžné hodiny tanečních. Navíc mají šaty volnou sukni. AKTUÁLNÍ NABÍDKU SPOLEČENSKÝCH ŠATŮ NALEZNETE ZDE

 

lipsy vip one shoulder maxi dress hush violet1

Ideální šaty na prodlouženou - slavnostní, dlouhé až na zem. AKTUÁLNÍ NABÍDKU SPOLEČENSKÝCH ŠATŮ NALEZNETE ZDE

2) Pár slov k materiálu

Teď si něco málo povíme k výběru materiálu. Zásadní chybou je vybírat elastické přiléhavé šaty, ve kterých neuděláte ani krok a navíc budou mít tendenci vyhrnovat se nahoru. V těch by se vám mohla stát "smrtelnou" i obyčejná polka. Naopak volte šaty, které jsou vzdušné, z lehkých látek a mají volnější sukni. V takových se vám bude tancovat jedna báseň. Dejte si pozor na průhlednost, kvalitní šaty, jako máme v nabídce, nejsou v žádném případě průhledné, a to ani v bílé barvě. Pokud si objednáte laciné šaty z lehkého materiálu, riskujete, že budou prosvítat.

 

lipsy bandage bodycondress with lace wrap front

Na rande, do kina, na nákupy, do města...Šaty, které mají spoustu využití, ale do tanečních nejsou vhodné. 

 

Love Low Back Strap detail1

Bílé šaty do tanečních? Proč ne, ty od nás jsou vždy podšité a neprůsvitné. AKTUÁLNÍ NABÍDKU SPOLEČENSKÝCH ŠATŮ NALEZNETE ZDE

3) Střih šatů

Střihu šatů se budeme podrobněji věnovat v některém z dalších článků, ale rádi bychom vás v dobrém slova smyslu odradili od pár střihů a typů šatů. Za prvé jsou to šaty bez ramínek. Necháme na vašem zvážení, zda si je vzít či ne, nicméně je zde riziko, že vám budou sjíždět dolů. Tomu zabráníte výběrem šatů bez ramínek, které ovšem mají obvod obšitý silikonovým páskem, takže nic nesjíždí. Důležité je i volit pevný materiál a obvod, bez toho vám budou šaty sjíždět. 

Dalším nevhodným typem šatů do tanečních jsou šaty s vlečkou. Sice jsou na pohled efektní, ale tím to končí. Ani nemusíte mít vlečku, aby vám někdo přišlápl šaty, nebo dupnul na nohu, zato když ji máte, tak je téměř jisté, že se přišlápnutí šatů nevyhnete a budete se plést do cesty dalším tanečníkům. 

Vhodné nejsou ani princeznovské korzetové šaty s obručí. Něco jiného je odtančit v nich šlapák na maturitním plese a následně se v nich blýsknout při promenádě a něco jiného je v nich zatancovat tango (a že na to v tanečních dojde). 

 

tfnc prom dress in pleated chiffon

Naše šaty mají vrchní lem obšitý silikonovým páskem, v takových můžete protančit celou noc bez toho, abyste neustále kontrolovala, zda je vše v pořádku.

AKTUÁLNÍ NABÍDKU SPOLEČENSKÝCH ŠATŮ NALEZNETE ZDE

4) Kolik šatů?

Obecně budete potřebovat aspoň 3 - jedny šaty na běžné hodiny, jedny dlouhé společenské šaty na prodlouženou a jedny na speciální tématické večery (většinou to bývají večery latinských tanců apod.)

 

love dress in lace and floralprint

Šaty vhodné na běžnou hodinu. Koupíš zde.

 

cream dress river island

Perfektní šaty na prodlouženou 

AKTUÁLNÍ NABÍDKU SPOLEČENSKÝCH ŠATŮ NALEZNETE ZDE

5) Půjčit? Koupit? Ušít?

Věčná otázka, na kterou neexistuje jedna správná odpověď. Pokud máte vlastní představu o šatech a nikde je nemůžete sehnat, tak se vyplatí si je nechat ušít a posléze prodat. Nejméně výhodnou možností je šaty si půjčit, protože mnohdy půjčení stojí pomalu jako nové šaty do tanečních. Doporučujeme proto šaty zakoupit, naši nabídku šatů do tanečních naleznete zde: http://www.mmstyle.cz/spolecenske-a-plesove-saty/

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.